Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu a analytické účely využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

KONTAKTY

FOMEX s.r.o.
Bratislavská 440-27-3
01841 Dubnica nad Váhom
tel: +421 905 644350
eshop@photo-base.biz

TOVAR V AKCII

naša cena 95,00 EUR
skladom
naša cena 95,00 EUR
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 37,00 EUR
skladom
naša cena 33,00 EUR
skladom
naša cena 50,00 EUR
skladom

Vitajte
Vitajte


Vážení zákazníci,

vitajte v E-shope motylevkrabicke.sk !

Vytvorili sme ho preto, aby sme mohli k Vám, do Vašich domovov preniesť kúsok z úchvatného farebného sveta motýľov a hmyzu.

Väčšina motýľov a ostatného hmyzu ktorý v našom eshope nájdete, bola vyprodukovaná na takzvaných motýlích farmách, ktoré sa stávajú predovšetkým v rozvojových krajinách tretieho sveta zdrojom udržateľnej obživy miestnych obyvateľov. Nejedná sa teda o motýle z prírody, ale o jedince dochované a rozmnožované v zajatí.

Nákupom takto vyprodukovaného motýľa alebo iného hmyzu teda nielen získavate prekrásnu prírodninu, ale zároveň prispievate k rozvoju krajín tretieho sveta udržateľným spôsobom, a samozrejme v neposlednej rade aj k aktívnej ochrane prírody v tropických krajinách. Všetky motýle a ostatný hmyz sú do EU dovážané na základe platných exportných a importných povolení.
Najmarkantnejším príkladom sú potom zástupci čeľade Ornithoptera z Papuy Novej Guiney - každý motýľ má svoje importné číslo CITES, pomocou ktorého sa dá vystopovať jeho pôvod až do konkrétnej dedinky v pralese kde ho miestni obyvatelia vychovali.

Okrem nákupu zo zahraničia sme sami aktívnymi chovateľmi motýľov, a to nielen tropických. Ročne vypúšťame do našej prírody stovky motýľov našich druhov, aby sa mohli raz i naše deti potešiť pohľadom na nádherného motýľa nielen za sklom, ale i na kvetine v prírode.

Na výrobu krabičiek používame kvalitné tvrdé drevo, podkladom pod motýľom je špeciálny, nikdy nežltnúci pórovitý plast. Motýľ na takomto podklade vydrží roky, pretože je krabička hermeticky uzatvorená a zabezpečená proti škodcom. Naviac, pred umiestnením do krabičky je každý motýľ "ošetrený" insekticídnym prostriedkom.

Každá krabička má zo zadnej strany pripevnený zubový "neviditeľný" záves, takže na stene vyzerá naozaj efektne, zo zadnej strany nevystupuje žiadne lacné "očko".

Vážení zákazníci - prajeme Vám príjemný nákup a dúfame že sa na stránky nášho obchodu budete vždy radi vracať!

Team FOMEX s.r.o., 01. 01. 2017

 

... a pár slov o nás

Motýľ je pre mnohých ľudí symbolom krásy v prírode. Mňa motýle uchvátili už v útlom veku, keď som ako malý chlapec naháňal po maminej záhrade motýle so zavareninovým pohárom a skúšal nejakého chytiť. S postupom času sa z nevinnej naháňačky stal koníček, a z koníčka kôň. Dnes chováme niekoľko tisíc kusov motýľov ročne, a to nielen tropické, ale aj naše stredoeurópske druhy, ktoré potom vypúšťame späť do prírody na posilnenie populácií.

Ja a odchované Babôčky pávooké práve vypustené na slobodu

Chov motýľov je zaujímavý, no náročný proces, a treba brať do úvahy množstvo faktorov aby sa chov vydaril od vajíčka až po dospelého motýľa. Je to nielen o neustálom vzdelávaní sa, ale i i zabezpečení všetkého potrebného pre zdravý rast húseničiek, od kvalitnej potravy, až po primerané priestory ktoré musia spĺňať náročné hygienické štandardy.

Takto získavame jedince ktoré sú po vyliahnutí absolútne dokonalé a vhodné na preparáciu a umiestnenie do dekoračných boxov vlastnej výroby. Používame tie najkvalitnejšie materiály, aby naše výrobky krášlili Vaše domovy bezo zmien dlhé desaťročia.

Váš
Juraj Macko